selfi
Monika Banach

Hej!

Jestem Monika i z chęcią podzielę się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem o hotelowej gościnności robiąc to w trampkach! Dlaczego w trampkach? Ponieważ cenię sobie wygodę ;).

A tak na serio, hotelarstwo to moja pasja. Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży, sercem oddanym obsłudze gościa, dzielę się wiedzą i doświadczeniem, które niosą za sobą historię, wyzwania i niezliczone chwile radości.

Moja przygoda z hotelarstwem rozpoczęła się w murach Technikum Hotelarskiego we Wrocławiu, gdzie po raz pierwszy wkroczyłam do świata elegancji, profesjonalizmu i magii, która towarzyszy każdemu pobytowi w hotelu.

Recepcja hoteli Wieniawa**, Patio*** i Duet*** we Wrocławiu były moją pierwszą przystanią. Tutaj nauczyłam się, że kluczem do sukcesu w branży jest troska o każdy detal, bo to one tworzą wyjątkowe doświadczenie dla gości.

Przez lata pracowałam na różnych stanowiskach, ale to bycie kierownikiem hotelu Duet*** we Wrocławiu pozwoliło mi zobaczyć branżę z perspektywy strategicznej. Zarządzanie zespołem, dbanie o najwyższe standardy i tworzenie atmosfery, w której goście czują się jak w domu - to były dni, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci.

Moja droga zawodowa zaprowadziła mnie do malowniczego hotelu Sielanka nad Pilicą****, gdzie stałam się kierownikiem pionu hotelowego. Tam nauczyłam się, że wyzwania, nawet te najtrudniejsze, mogą stać się szansą na rozwój i naukę. Przeskok do hotelu resortowego okazał się podróżą przez różnorodne aspekty branży, a także wyzwaniem podczas pandemii. To tam nauczyłam się elastyczności, adaptacji i przede wszystkim, że serce hotelu bije w każdej, nawet najtrudniejszej chwili.

Powrót na Dolny Śląsk i rola Managera Operacyjnego w Akademii Kuraszków to dla mnie kolejne doświadczenie w połączeniu tradycji z nowoczesnością w świecie gościnności.

Od 2020 roku mam przyjemność dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi profesjonalistami na Wrocławskiej Akademii Biznesu oraz w Technikum Hotelarskim nr 16 we Wrocławiu. To dla mnie nie tylko praca, to misja przekazywania pasji i miłości do tego zawodu.

Jestem również certyfikowanym Trenerem Biznesu , co daje mi ogromną satysfakcję z dzielenia się zdobytą wiedzą. Od 2023 roku prowadzę własną firmę szkoleniową - Gościnność w Trampkach. Na moich szkoleniach nie tylko mówię o obsłudze gościa, ale również pokazuję jak to robić profesjonalnie.

Przekazuję wiedzę o najważniejszych aspektach gościnności, wyjaśniam dlaczego guest experience jest kluczowe, jak budować efektywną komunikację w zespole, jak udzielać feedbacku, korzystając z modelu GOLD, SPINKA, FUKO czy KANAPKA. Dzielę się sekretami doskonałego planowania pracy własnej i zespołu, a także pokazuję, dlaczego domykanie sprzedaży, cross selling i up selling to kluczowe elementy sukcesu.

Szkolenia

Chętnie przeprowadzę szkolenie i warsztaty z Twoim zespołem hotelowym:

Do każdej grupy szkoleniowej podchodzę w sposób indywidualny - uwzględniając standard i potrzeby Twojego Hotelu. Moje szkolenia są o różnym stopniu zaawansowania i zawsze uwzględniają aktualny poziom kompetencji Twoich pracowników.

Zapraszam Cię na moje szkolenia. Napisz, a po wstępnej rozmowie dopasuję zakres szkolenia specjalnie do Twojego zespołu tak, aby podnieść jego hotelowe kompetencje.

Miłego dnia!
Monika 😊